» ARCHIWUM  » Droga Krzyżowa 2016

DROGA KRZYŻOWA

            Stało się zwyczajem wielu miast, osiedli i wiosek, że w okresie Wielkiego Postu parafie albo wspólnie, albo indywidualnie organizują nabożeństwo pasyjne Drogi Krzyżowej, podczas którego wychodzi się z Krzyżem poza kościół, na ulice. Ma to być świadectwem wiary uczestników, ich przywiązania do Krzyża Chrystusowego i publicznego wyrażenia swoich przekonań, podobnie jak podczas procesji Bożego Ciała.
            W naszej parafii też takie nabożeństwo zostało swego czasu wprowadzone i cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku odstąpiliśmy od zwyczaju parafialnej Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 18 marca 2016 r. i przeszła od parafii Zmartwychwstania Pańskiego do parafii św. Wojciecha. Rozważania były związane z przeżywanym w Kościele Rokiem Miłosierdzia. Młodzież czytała rozważania poszczególnych stacji i niosła Krzyż. W niesienie krzyża chętnie włączali się także inni ludzie. Dopełnieniem rozważań był wspólny śpiew prowadzony przez młodzież z naszej parafii.
            Droga Krzyżowa zakończyła się przejściem przez Bramę Miłosierdzia w kościele św. Wojciecha, przyjętą Komunią świętą i odmówieniem modlitw związanych z udzieleniem odpustu w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
            Było to świadectwo żywej wiary dla wielu ludzi. Dobra pogoda sprzyjała atmosferze rozważań pasyjnych w drodze.

            Zdjęcia z Drogi Krzyżowej: 
   


licznik odwiedzin - 24666075        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS