» ARCHIWUM  » Kościół Stacyjny 2017

KOŚCIÓŁ STACYJNY 2017

 

            Już po raz czwarty w naszej Archidiecezji w czasie Wielkiego Postu ma miejsce codzienne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych miasta Łodzi.
           
W tym roku do naszej parafii, jako kościoła stacyjnego przybył dnia 9 marca 2017 r. Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, który przewodniczył Mszy świętej o godz. 18.00.
           
W wygłoszonej homilii ksiądz Biskup powiedział, że „Wielki Post jest to czas w którym powinniśmy baczniej wejrzeć w nasze serce i zbadać jakie ono jest i jakim rytmem bije”. Odwołując się do różnych fragmentów Pisma świętego starał się odpowiedzieć na te pytania i pokazać nam jakie powinno być serce człowieka, zwłaszcza człowieka wierzącego. Nawiązał także do nauczania św. Jana Pawła II, który podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski powiedział, że
„mieć serce czyste to być człowiekiem przywróconym przez opiekuńczą miłość Chrystusa do życia w łączności z Bogiem, a podstawowym polem walki o czystość serca jest ludzkie sumienie.”
            Na zakończenie homilii Ksiądz Biskup przywołał serce Matki Bożej, która powinna być dla nas wzorem i od której powinniśmy uczyć się czystości serca.
            P
rzed uroczystym błogosławieństwem wszyscy wierni odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

            Zdjęcia:

 

 

licznik odwiedzin - 24666070        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS