» ARCHIWUM  » Misje Miłosierdzia Bożego 2017

MISJE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 27.05-30.06.2017

 

           W ostatnią sobotę maja tj. 27. 05. 2017 r. rozpoczęły się w naszej parafii Misje Miłosierdzia, prowadzone przez Ojców Jezuitów.
           Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny przywieziono do Domu Księży Emerytów, skąd po wspólnej modlitwie w uroczystej procesji przeniesiono go do parafialnej świątyni. Tam został powitany przez siostry zakonne, młodzież, dzieci i przedstawicieli rodzin.
            Podczas powitania ks. kan. Mariusz Szcześniak proboszcz parafii powiedział: „Pragniemy, miłosierny Jezu, aby święty czas misji i nawiedzenia, który rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej, był czasem rozpalania zapału modlitewnego i apostolskiego w każdym z nas (...) Naucz nas być miłosiernymi wobec wszystkich, z którymi się spotykamy. Niech nie braknie nam miłosiernego słowa, niech każdy z nas gorliwie spełnia czyny miłosiernej miłości, niech w naszej parafii nigdy nie ustaje modlitwa wypraszająca dla świata Twoje miłosierdzie.” 
            Mszy świętej rozpoczynającej ten święty czas przewodniczył Ksiądz Biskup Senior Adam Lepa – rodak naszej parafii. Misje zakończyły się 3 czerwca 2017 r. uroczystą Mszą świętą o godz. 17.00.

 

            Zdjęcia:

licznik odwiedzin - 24666076        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS