» ARCHIWUM  » Odpust MB Pocieszenia 2013

ODPUST MB POCIESZENIA

W niedzielę 1 września 2013 r. w naszej parafii odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia połączona z dożynkami. Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Adam Lepa.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Kółek Rolniczych i władze miasta. Ksiądz bp Adam w homilii zaznaczył, że: „Bóg daje wzrost ziarna i pogodę, człowiek ma zadbać o swoje zdrowie i siły do pracy, społeczeństwo ma zagwarantować sprawiedliwość i warunki do życia. Jeśli każdy wywiąże się ze swojej roli i zrobi to, co do niego należy, wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi. Jeśli jednak człowiek uzna siebie za absolutnego pana i wyzyskiwacza stworzenia, zacznie lekceważyć ustanowione przez Boga prawa natury i życia, wtedy szybko przyjdzie nam płacić za to wysoką cenę. Nie da się bowiem żyć i funkcjonować wbrew tym prawom”.
Po homilii przedstawiciele Kółek Rolniczych złożyli wieńce dożynkowe. Eucharystię zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła po której odśpiewano uroczyste Te Deum.
Dożynki mają nam przypomnieć o konieczności szacunku dla Bożych praw i dla stworzenia, o obowiązku wdzięczności za Boże dary i o odpowiedzialności za wypełnianie swoich zadań w świecie. Nowoczesny człowiek coraz częściej o tym zapomina i żyje tak, jakby Boga nie było. Byłoby dobrze, gdybyśmy wszyscy chcieli zrozumieć to przesłanie dożynkowego święta i zawsze chcieli o nim pamiętać.

 

Zdjęcia z odpustu:

licznik odwiedzin - 24666039        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS