» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
» MATKA BOŻA W PARAFII 
» KONSEKRACJA KOŚCIOŁA 
» WIZYTACJA KANONICZNA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2014 
» UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2015 
» DROGA KRZYŻOWA 
» KONCERT ZESPOŁU Luthien Consort i ILLUMINACJA KOŚCIOŁA 
» ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA 2016 
» WIZYTACJA KANONICZNA 2016 
» ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PARAFII 
» ODPUST MB POCIESZENIA I DOŻYNKI 2016 
» ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA 
» KONCERT CHARYTATYWNY 
» KOŚCIÓŁ STACYJNY 2017 
» DROGA KRZYŻOWA 17.03.2017 
» KONCERT PASYJNY 
» WIELKI CZWARTEK 2017 
» WIELKI PIĄTEK 2017 
» WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA 2017 
» REZUREKCJA 2017 
» MISJE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 27.05-30.06.2017 
» WYJAZD MŁODZIEŻY-KIERUNEK ZAKOPANE... 

 
     
 
   
  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV niedziela zwykła – 17września 2017 r.

 

1.        Dziś o godz. 1730 różaniec.

2.        Spotkanie dla rodziców i młodzieży, która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania we wtorek 19 września o godz. 1830 w kościele.

3.        Dziś o godz. 1100 zapraszamy dzieci z tornistrami, aby w sposób uroczysty poświęcić przybory szkolne i modlić się o błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny.

4.        W piątek na godz. 1800 zapraszamy, szczególnie cukrzyków na Mszę św. o potrzebne łaski i zdrowie; a po niej na wykład na temat cukrzycy Pana dr. Marcina Samosieja.

5.        Nowenna do Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia w dni powszednie o godz. 1100, a przed nią Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6.        Codziennie o godz. 1730 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i koronkę do Bożego miłosierdzia.

7.        W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”, podczas której setki tysięcy osób staną z różańcami w dłoniach, aby modlić się za Polskę. Nasza parafia również włącza się w to modlitewne przedsięwzięcie, dlatego organizujemy wyjazd autokarowy do kościoła stacyjnego w Kodniu przy granicy Polsko - Białoruskiej. Zapisy na wyjazd pod chórem, są jeszcze wolne miejsca. Będzie to wyjazd dwudniowy, który rozpocznie się 6 października Mszą św. w naszym sanktuarium o godzinie 1100. Koszty wyjazdu to 170 zł. Cena obejmuje koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia.

8.        Pragniemy w tym roku rozpocząć wiele inicjatyw duchowych i duszpasterskich, dlatego przez cały październik będzie trwała u nas akcja „ Żywy różaniec w intencji parafii”. Celem tej akcji jest otoczenie modlitwą różańcową całej naszej parafii i wszystkich przedsięwzięć duszpasterskich. Inicjatywa ta polega na zobowiązaniu modlitewnym, każdy z was może się w nią włączyć - należy jedynie zadeklarować dzień, w którym będziecie się modlili za parafię i sprawy parafii. Zapisać się można pod chórem na wybrany dzień, deklarując którą cząstkę bądź tajemnicę różańca chcecie odmówić. Zapisy są prowadzone przez młodzież naszej parafii.

9.        Rozpoczęły się spotkania dla młodzieży naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej, około 1845, krótki moment modlitwy w kościele, a następnie spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych licealistów i studentów na cotygodniowe spotkania.

10.    Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dziękujemy za ofiary złożone dziś i tydzień temu na tacę gospodarczą przeznaczoną na prowadzone prace. Bóg zapłać. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

11.    Siostry urszulanki zapraszają na pielgrzymkę do Zakopanego do Sanktuarium na Krzeptówkach. Szczegóły w gablocie

12.    Kronika żałobna:

+ Marian Kotarski, l. 93, ul. Natalii

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Dziś z racji 78. rocznicy ataku Związku Radzieckiego na Polskę, zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi na Mszę św. o godz. 12.30. w intencji poległych i Ojczyzny

2. Parafia Archikatedralna pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi organizuje przygotowanie do chrztu dorosłych zwane katechumenatem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 przy ul. ks. I. Skorupki 7.

3. Centrum Służby Rodzinie zaprasza rodziców spodziewających się narodzin dziecka do udziału w zajęciach szkoły rodzenia. Spotkania prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów przygotowujących rodziców do porodu, karmienia naturalnego, pielęgnacji noworodka i pełnienia ról rodzicielskich. Szkoła jest bezpłatna.

4. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 22 września na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie małżeństwa dotknięte tym problemem.

8. Parafia Św. O. Pio zaprasza w sobotę 23 września na uroczystości odpustowe ku czci głównego patrona parafii w Kalonce. Szczególne zaproszenie kierujemy do istniejących w naszej Archidiecezji Grup Modlitwy Ojca Pio oraz do młodzieży, która chciałaby pogłębić swoją wiedzę o Świętym z Gargano i pogłębić z Nim swoją duchową wieź.

Program uroczystości:

Godz. 15.00 – Zawiązanie wspólnoty oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 15.30 – Konferencja o Ojcu Pio

Godz. 16.00 – Różaniec z Ojcem Pio

Godz. 16.40 – Przygotowanie do Eucharystii

Godz. 17.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej oraz błogosławieństwo nowych dzwonów dedykowanych św. o. Pio, św. Janowi Pawłowi II oraz św. Faustynie

Godz. 18.30 – Wspólna Agapa – posiłek, występy parafialnych zespołów wokalnych oraz animacje i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Godz. 20.00 – WIECZÓR UWIELBIENIA I CHWAŁY – modlitwy o uzdrowienie fizyczne i duchowe – Grupy Odnowy w Duchu św. oraz śpiew i muzyka - zespół ewangelizacyjny „Za Nim”

Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski i rozesłanie

 

  
     
   
  | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS