» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
» MATKA BOŻA W PARAFII 
» KONSEKRACJA KOŚCIOŁA 
» WIZYTACJA KANONICZNA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2014 
» UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2015 
» DROGA KRZYŻOWA 
» KONCERT ZESPOŁU Luthien Consort i ILLUMINACJA KOŚCIOŁA 
» ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA 2016 
» WIZYTACJA KANONICZNA 2016 
» ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PARAFII 
» ODPUST MB POCIESZENIA I DOŻYNKI 2016 
» ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA 
» KONCERT CHARYTATYWNY 
» KOŚCIÓŁ STACYJNY 2017 
» DROGA KRZYŻOWA 17.03.2017 
» KONCERT PASYJNY 

 
     
 
   
  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

 

1.        Dziś pierwsza grupa dzieci o godz. 1100 przystąpią do I Komunii świętej, a przyszłą niedzielę o godz. 930 i 1200 kolejne grupy dzieci. W sobotę o godz. 900 i 1030 I Spowiedź dzieci i rodziców

2.        Jutro o godz. 1800 ks. Biskup Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

3.        W czwartek o godz. 1600 w Bazylice Archidiecezjalnej dn Dominik Sujecki, który odbywał w naszej parafii praktyki przyjmie świecenia kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do udziału w święceniach i do modlitwy w intencji dn. Dominika.

4.        W piątek Dzień Matki; w naszych modlitwach pamiętajmy o żyjących mamach, a także o modlitwie za zmarłe mamy.

5.        W sobotę 27 maja rozpoczniemy misje miłosierdzia, o godz. 1715 gromadzimy się na dziedzińcu domu Księży Emerytów, następnie przejdziemy procesjonalnie do kościoła, w którym nastąpi powitanie obrazu przez poszczególne grupy i msza św., której będzie przewodniczył ks. Biskup Adam Lepa. Szczegółowy program jest wyłożony z tyłu kościoła można go wziąć ze sobą. Zachęcamy do udziału i zaplanowania tak swoich obowiązków, aby jak najlepiej przeżyć ten czas łaski. Prosimy na czas misji o udekorowanie swoich domów i tereny wokół kościoła.

6.        Przeżywamy miesiąc maj, zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w kościele o godz. 1730.

7.        Młodzież zachęcamy do udziału w spotkaniu na polach lednickich 3 czerwca. Zapisy w kancelarii, zakrystii i u ks. Kazimierza.

8.        Nowenna do Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia codziennie o godz. 1100, a przed nią Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, są jeszcze wolne terminy mszy św.

9.        Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, za ofiarę indywidualna na figurę MB Fatimskiej 300,- zł. Tydzień temu na działalność duszpasterską Archidiecezji zebraliśmy 4920,- zł. W przyszłą niedziel zbiórka do puszek na kolonie letnie Caritas.

10.    Kronika żałobna:

+ Krzysztof Nowak, l. 67, ul. Obszerna

+ Leokadia Migielska-Świrta, l. 86,

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1. XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach odbędzie się w najbliższą sobotę 27 maja. Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Po homilii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, do którego zaproszone są wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu. Jubilaci dodatkowo po błogosławieństwie końcowym otrzymają „Pamiątkę Jubileuszu – odnowienia przyrzeczeń małżeńskich”. Do uczestnictwa w pielgrzymce serdecznie zapraszamy rodziny ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji, a w sposób szczególny członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie. Po zakończeniu Mszy św. zaplanowany jest posiłek dla wszystkich pielgrzymów oraz festyn rodzinny.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel.42 66 48 888).Wiernych Kościoła Łódzkiego prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, aby nie zabrakło Głosicieli Słowa Bożego i Szafarzy Sakramentów Świętych.

3.Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na łódzki Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek 25 maja. Wydarzenie ma upamiętnić rtm. Pileckiego, jednego z największych polskich bohaterów II wojny światowej, ochotnika do Auschwitz, zamordowanego w 1948 roku z wyroku stalinowskiego sądu. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności o godz. 18.00, po której nastąpi przemarsz pod Pomnik Ofiar Komunizmu na al. Anstadta, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i przemówienia.

4. Projekcja filmu „Szare Anioły” oraz spotkanie z jego reżyserem Joe Campo odbędzie się28 maja o godz. 18.00w Auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251).Film ten to opowieść o pomocy jaką niosą Ojcowie Franciszkanie Odnowy najuboższym ludziom na świecie. Bilety (20 zł) można nabyć pod numerem tel. 607 475 877 oraz na stronie internetowej www.eventim.pl/szareanioly.

  
     
   
  | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS