» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu– 18 marca 2018 r.

 

1.          Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Bartczaka Ekonoma Archidiecezji, który wygłosi nauki rekolekcyjne podczas tegorocznych rekolekcji. We wtorek dzień spowiedzi, wieczorem o godz. 1700 i 1830 nabożeństwo pokutne ze spowiedzią według zachęty papieża Franciszka i Arcybiskupa Grzegorza Rysia, w środę zakończenie rekolekcji.

2.          Dziś wieczorem na Eucharystii o godz. 18.00 kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. O tym, że życie jest darem powie Teresa Kmieć, siostra zamordowanej podczas misji w Boliwii Heleny Kmieć.

3.          Przed nami najważniejsze celebracje liturgiczne całego roku: Niedziela Palmowa i Triduum Paschalne. W tym roku procesja w Niedzielę Palmową rozpocznie się o godz. 1230. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

liturgia Wielkiego Czwartku - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800,

liturgia Wielkiego Piątku - pamiątka męki i śmierci Jezusa o godz. 1800

natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000.

4.          Dziś o godz. 1715 nabożeństwo Gorzkich Żali – rozważanie Męki Pańskiej.

5.          W tegorocznym Wielkim Poście to już ostatni piątek kiedy będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej, kto jeszcze nie uczestniczył to serdecznie zapraszamy:

dla dorosłych o godz. 1100 - zamiast nowenny

dla dzieci o godz. 1630

dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 1800

6.          Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece-jajka, czekoladowe baranki na stół wielkanocny oraz paschaliki, które w sposób uroczysty zapalimy podczas liturgii Wigilii Paschalnej przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Przy wyjściu z kościoła za tydzień będą rozprowadzane palmy, które będziemy święcić podczas liturgii Niedzieli Palmowej.

7.          Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki lub całej kwoty w zakrystii lub kancelarii.

8.          Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Tydzień temu na tacę gospodarczą zebraliśmy 9700,- zł. przeznaczamy je na całkowitą spłatę faktury za wykonanie elewacji Organistówki. Została także przebudowana toaleta przy kancelarii z dostępem przez cały dzień. Dziękujemy za ofiary indywidualne na konto. Pod chórem zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.          Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wiernych do modlitwy podczas Łódzkiej Drogi Krzyżowej, w piątek 23 marca o godz. 1900. Po Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 18:00 w kościele stacyjnym pod wezwaniem świętej Faustyny, przejdziemy do Bazyliki Archikatedralnej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali także duchowni i wierni świeccy bratnich Kościołów chrześcijańskich.

10.       Marsz dla Jezusa, z racji przypadającego Światowego Dnia Młodzieży, odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.

11.       Kronika żałobna:

+ Bolesław Łongwa, l. 92, ul. Błękitna

+ Ryszard Bukowski, l. 69, ul. Skupiona

+ Helena Kacprzak, l. 89, Mulinowicza

+ Genowefa Markiewicz, l. 95, ul. Skupiona

+ Marian Ledzion, l. 82, Serdeczna

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1.      Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

Do wspólnej modlitwy zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy i wszyscy wierni świeccy. W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do członków duszpasterskich i ekonomicznych rad parafialnych oraz do szkół, ruchów i innych grup parafialnych.

2. Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule: „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Każde ze spotkań będzie udostępnione szerokiej publiczności dzięki transmisji bezpośredniej i relacji filmowej na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00. Rozmawiać ze sobą będą Pan Profesor Karol Modzelewski i Pan Profesor Adam Strzembosz. Debatę poprowadzą Pan Redaktor Marek Zając i Pan Redaktor Zbigniew Nosowski.

3. Rekolekcje Wielkopostne dla Inteligencji w kościele OO. Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60) rozpoczną się dzisiaj (18 marca) i potrwają do środy (21 marca). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. głoszone będą: w niedzielę o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

4. Akademickie rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 18-21 marca w Archikatedrze Łódzkiej. Przewodniczyć im będzie o. Hubert Burba OFMConv. z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi.

5. Ekumeniczna modlitwa w duchu wspólnoty Taizé nazywana „Wieczorem Światła” odbędzie się już po raz kolejny w Łodzi w dniach od 19 do 21 marca 2018 r. Modlitwie z udziałem brata Macieja z Taizé przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Spotkania odbędą się w trzech różnych miejscach:

·    19 marca (poniedziałek) o godz. 21.00, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi, (ul. Piotrkowska 265),

·    20 marca (wtorek) o godz. 21.00, w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowska 279/283),

·    21 marca (środa) o godz. 20.00, w kaplicy Wspólnoty Chemin Neuf w Łodzi (ul. Jaracza 11).

6. Zakon Rycerzy Kolumba, wraz z Akcją Katolicką oraz Radą Osiedla Katedralna zapraszają w sobotę 24 marca 2018r. na Drogę Krzyżową organizowaną po raz 19 w łódzkim Lesie Łagiewnickim, gdzie wśród budzącej się do życia przyrody rozważana będzie Męka Pana Jezusa. Zbiórka uczestników o godz. 9.20 przy Dworcu Fabrycznym na przystanku autobusu linii 51 (odjazd autobusu o godz. 9.41 – uczestnicy powinni posiadać bilety MPK). Na zakończenie Drogi Krzyżowej w klasztorze OO. Franciszkanów w Łagiewnikach (ok. godz. 12.00) zostanie odprawiona Msza św., a po niej spotkanie przy herbacie.

 

 licznik odwiedzin - 21647350        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS