» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
» MATKA BOŻA W PARAFII 
» KONSEKRACJA KOŚCIOŁA 
» WIZYTACJA KANONICZNA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2014 
» UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA 
» ODPUST MB POCIESZENIA 2015 
» DROGA KRZYŻOWA 
» KONCERT ZESPOŁU Luthien Consort i ILLUMINACJA KOŚCIOŁA 
» ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA 2016 
» WIZYTACJA KANONICZNA 2016 
» ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PARAFII 
» ODPUST MB POCIESZENIA I DOŻYNKI 2016 
» ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA 
» KONCERT CHARYTATYWNY 
» KOŚCIÓŁ STACYJNY 2017 
» DROGA KRZYŻOWA 17.03.2017 
» KONCERT PASYJNY 
» WIELKI CZWARTEK 2017 
» WIELKI PIĄTEK 2017 
» WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA 2017 
» REZUREKCJA 2017 
» MISJE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 27.05-30.06.2017 

 
     
 
   
  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

 

1.        Przeżywamy miesiąc czerwiec, zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa odprawianych codziennie w kościele o godz. 1730.

2.        Dziękujemy za o pomoc w dekoracji ołtarzy i zorganizowaniu procesji Bożego Ciała: Asyście, Żywej Róży, Rycerstwu Niepokalanej, Odnowie w Duchu Świętym, ministrantom, młodzieży, dzieciom pierwszokomunijny, przedszkolakom, siostrom, panu Andrzejowi, Pani organistce i wszystkim za udział i świadectwo wiary.

3.        W czwartek poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

4.        W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne.

5.        Dobiega końca kolejny rok pracy szkolnej. Pragniemy Panu Bogu podziękować za mijający rok. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w piątek o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy i prosimy rodziców o zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w tym dziękczynieniu.

6.        W przyszłą niedzielę będziemy modlić się o bezpieczny i szczęśliwy czas wakacji ze specjalnym błogosławieństwem na każdej mszy św.

7.        Nowenna do Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia codziennie o godz. 1100, a przed nią Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, są jeszcze wolne terminy mszy św.

8.        Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, i tydzień temu na Świątynię Opatrzności 803,- zł., dziś do puszek zbieramy na potrzeby naszej świetlicy Wojtusiówki.

9.        19 czerwca swoją 51 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził Ks. Jan Jachym. Już dziś składamy najserdeczniejsze gratulacje i prosimy naszych Patronów św. Wojciecha i Chojeńską Matkę Pocieszenia o potrzebne łaski dla czcigodnego Jubilata.

10.    Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek wpierająca wolontariat misyjny oraz działalność charytatywną Pallotyńskiej Fundacji Salvatti w Rwandzie.

11.    Przyjmujemy już intencje na I półrocze 2018 roku i jest możliwość rezerwacji ślubów na cały rok 2018.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na Olimpiadę Piotrową w 12 dyscyplinach sportowych w sobotę 24 czerwca w godz. 10.00-13.00 do Ośrodka Sportowego przy ul. Wici 45 w Łodzi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej oraz na Facebooku „Łodzi Piotrowej” i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Dla wszystkich przewidziane są posiłki, a dla najlepszych medale. Zapisy rozpoczną się od godz. 9.00 w dniu zawodów.

2. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na 80-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, w dniach 1-2 lipca. Rozpocznie się w sobotę o godz. 15.00. 
     
   
  | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS