» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

 

1.      Dziś obchodzimy Święto Niepodległości. Dziękujemy Panu Bogu za ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania naszej wolności i tych, którzy tę wolność budowali i budują. Dziś o godz. 1730 nabożeństwo adoracyjne – dziękczynne za wolność naszej Ojczyzny.

2.        Święcimy dziś opłatki na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli pod chórem będzie można się w nie zaopatrywać. Pobranie opłatków z kościoła parafialnego świadczy o wzajemnej jedności wspólnoty parafialnej, która w tej właśnie świątyni uwielbia Boga i prowadzi życie sakramentalne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace wokół kościoła.

3.        Niepodległość przez orła opowiedziana to wystawa wizerunków Orła Białego. Dziękujemy Panu Damianowi Będnowskiemu za dokonanie wyboru wizerunków Orła i ks. Pawłowi Kłysowi za inspirację do wystawy.

4.        Za tydzień 18 listopada po Mszy św. o godz. 1100 w salce parafialnej, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (tym razem zapraszamy na to spotkanie wszystkich ojców).

5.        18 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 młodzież parafii serdecznie zaprasza na wieczór modlitewny w duchu wspólnoty Taize. Wieczór ten będziemy przeżywać pod hasłem: Oto ja ... Świadek Miłości.

6.        Łódzka CARITAS na Światowy Dzień Ubogich, przygotowała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem do 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą do przygotowania wspólnego posiłku i spotkania dla najuboższych w parafii.

7.        W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8.        Nowenna do Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia w dni powszednie o godz. 1100, pragniemy w modlitwie polecać osoby chore, samotne oraz modlić się w intencjach składanych na kartkach podczas I soboty, są jeszcze wolne intencje.

9.        Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Rycerz Niepokalanej. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą przeznaczone na trwające prace. Bóg zapłać. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

10.    W piątek odbył się pogrzeb mamy ks. Pawła Jelenia. Składamy ks. Pawłowi najszczersze wyrazy współczucie i łączymy się w żalu po stracie mamy.

11.    Kronika żałobna:

+ Zofia Jeleń, l. 86, mama ks. Pawła
+ Ryszard Bartoszewicz, l. 73, ul. Mieszczańska
+ Łukasz Łużyński, l. 40, ul. Tuszyńska
+ Aniela Bitner, l. 80, ul. Powszechna

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Setna rocznica odzyskania niepodległości jest historycznym wydarzeniem. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zarządził, aby 11 listopada o godz. 12.00 w kościołach zabiły dzwony, upamiętniając tak ważne wydarzenie dla całej Ojczyzny, o tej godzinie również odśpiewamy hymn narodowy.

2 II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tym dniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa. Dom ten będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji.

2. Europejskie spotkanie młodzieży w Madrycie organizowane przez wspólnotę Braci z Taizé odbędzie się w dniach od 26 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć na plakacie, w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej oraz na stronach internetowych www.raban.org.pl,www.lodzpiotrowa.pl.

3. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Kamienica” oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Veni!” w dniach 14-16 grudnia 2018r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi (ul. Zielona 13).

 licznik odwiedzin - 23270911        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS