» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela zwykła– 21 stycznia 2018 r.

 

1.      Dziś o godz. 1730 zapraszamy na różaniec, a o godz. 18.45, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. Gościem spotkania będzie s. Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty „Chleb Życia”, jak sama mówi zajmuje się cerowaniem świata i żyje z ludźmi bezdomnymi.Twarda zakonnica z zasadami. Zakonnica, a mimo to... matka, a nawet babcia, kilkorga dzieci. Jak to możliwe? Przyjdź, aby się o tym dowiedzieć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy moment i zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz biednych i potrzebujących, przynosząc przez całą niedzielę produkty żywnościowe i środki czystości, które nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał przy ołtarzu bocznym, a następnie rozdzieli wśród biednych naszej parafii.

2.      Przy naszej parafii powstaje grupa Oazy Dzieci Bożych, wszystkie dzieci szkół podstawowych i gimnazjum zapraszamy na spotkania z młodą i prężną ekipą naszych animatorów, w każdy piątek o godzinie 18.30 w salce parafialnej (prośba do katechetów, aby włączyli się w tworzenie tej grupy!).

3.      Podczas trwania kolędy w ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o godz. 630, 800, 1100 i 1800. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu i koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 1730.

4.      Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Można także zaopatrywać się w gromnice na 2 lutego.

5.      Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Zebraliśmy 8900,- zł. i przeznaczamy ją na spłatę faktury za naprawę i malowanie elewacji Organistówki, pozostaje więc jeszcze do spłaty 32 tysiące. Bóg zapłać.

6.      Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii o. Marka, który wygłosi kazania o posłudze Paulinów w Mariupolu i o sytuacji wojny na Ukrainie.

7.        Kronika żałobna:

+ Marcin Płóciennik, l. 37, ul. Rzgowska

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

2. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w piątek 27 stycznia. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend lutego, tj. 2-4 lutego 2018r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 30 stycznia drogą mailową: spragnionywsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 42 664 88 88. Początek rekolekcji w piątek(2 lutego) o godz. 17.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

4. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40). Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie czas na życzenia, kolędowanie i poczęstunek w dolnym kościele.

 licznik odwiedzin - 21005901        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS