» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7
- Spotkanie 8

 
     
 
   
  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 

1.      Dziś wieczorem po Eucharystii o godz. 18.00, młodzież parafii pragnie zaprosić wszystkich młodych ciałem i duchem na wieczór uwielbienia w duchu Światowych Dni Młodzieży. W ten wieczór przypomnimy sobie wszystkie minione ŚDM oraz przygotujemy się do spotkania z papieżem w Panamie. Chcemy wraz z młodzieżą z całego świata zjednoczyć się przy boku Matki Zbawiciela... Przyjdź i naucz się od Maryi, jak być sługą Pana! O godz. 1730 różaniec.

2.      Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Można jeszcze nabyć kalendarze na rozpoczynający się rok. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę i tydzień temu na tacę gospodarczą 10.000,- zł. Dziękujemy za ofiarę indywidualną 1000,- zł. i na konto 100,- zł.

3.      Przez czas trwania kolędy w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 1700. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730. W kolędzie pomagają nam: ks. Zbigniew Pawlik i ks. Mariusz Kuligowski. Porządek wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień w zakładce KOLĘDA.

4.    Kronika żałobna:

+ Edward Kowalski, l. 67, Chóralna

+ Barbara Boberek, l. 84, Zygmunta

+ Henryk Stefaniak, l. 88, Skupiona

+ Ewa Wypych, l. 58, Paradna

+ Jan Wysocki, l. 79, Skupiona

+ Zofia Owczarek, l. 70, Kosynierów Gdyńskich

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1.Zachęcamy do wypełnienia ankiety skierowanej do wszystkich parafian. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych trwającego Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w niedzielę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

4. Komenda Wojewódzka Policji z racji na „Dzień Babci i Dziadka” życząc, aby każdy kolejny dzień był przede wszystkim bezpieczny, przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa:

·   odbierając telefon od rzekomego „wnuczka” upewnij się, że faktycznie rozmawiasz z tą osobą – oddzwoń do krewnego i upewnij się, że potrzebuje twojej pomocy,

·   zawsze zamykaj drzwi wejściowe do mieszkania i nie otwieraj ich nieznajomym,

·   wychodząc z domu nie zabieraj ze sobą wszystkich oszczędności,

·   podczas zakupów nie pokazuj całej zawartości portfela,

·   noś odblaski, szczególnie po zmroku,

·   w komunikacji publicznej uważaj na tzw. sztuczny tłok, siadaj jak najbliżej kierowcy,

·   noś przy sobie informację o danych osobowych (dowód osobisty zostaw w domu – w razie kradzieży torebki unikniesz niechcianego kredytu), chorobach i przyjmowanych lekach oraz numer telefonu do bliskiej osoby, którą w przypadku ewentualnego zasłabnięcia należy powiadomić.

5.W dniu dzisiejszym (20 stycznia 2019 r.), w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów. Zapraszamy wszystkich, którym jedność Kościoła Chrystusowego jest bliska.

6. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40). Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie czas na życzenia, kolędowanie i poczęstunek w dolnym kościele.

  
     
   
  | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS