» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7
- Spotkanie 8

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu– 17 marca 2019 r.

 

1.      Dziś o godz. 1715 nabożeństwo Gorzkich Żali – rozważanie Męki Pańskiej.

2.      W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

dla dorosłych o godz. 1100 - zamiast nowenny
dla dzieci o godz. 1630
dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 1800

3.        Wczoraj o godz. 1200 w bazylice Archikatedralnej Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś uroczyście błogosławił i posłał 100 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Z naszej wspólnoty 4 mężczyzn: Jacka Garbiec, Krzysztofa Szkudlarka, Mateusza i Macieja Lewandowskich. Panu Bogu dziękujemy za ten wybór, dziękujemy także tym wszystkim z naszej parafii, którzy wczoraj modlili się razem za nowych nadzwyczajnych szafarzy. Parafia jest wspólnotą, w której jest miejsce dla wszystkich i jest miejsce dla wszelakich darów, abyśmy się wzajemnie umacniali na drodze wiary, kierowani Duchem Świętym.

4.      W tym tygodniu od poniedziałku do środy rekolekcje dla szkoły podstawowej. Będzie im przewodniczył ks. Rafał Balcerzak,podczas rekolekcji nie będzie nowenny do Chojeńskiej Matki Pocieszenia. Plan rekolekcji:

poniedziałek – środa:           

830 – klasy VI i V
945 – klasy IV-V
1100 – klasy I, II i III pierwsza zmiana
1200 – klasy I, II, III druga zmiana

5.        Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w terminie 24-25 maja, zapisy pod chórem.

6.        Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę wokół Bałtyku proszone są o dokonywanie wpłaty, szczegóły w zakrystii i kancelarii.

7.        W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania produktów żywnościowych i chemicznych dla potrzebujących do kosza, który znajduje się przy bocznym ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

8.        Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby chóru parafialnego, w soboty o godz. 12.00. Spotkania odbywają się w salce parafialnej.

9.        Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Tydzień temu na tacę gospodarczą zebraliśmy 10500,- zł Bóg zapłać. Dziś do puszek zbieramy na polskich misjonarzy w Afryce, a za tydzień na Fundusz Obrony Życia.

10.    Kronika żałobna:

+ Tomasz Wnukowski, l. 43, ul. Mieszczańska
+ Władysława Sabela, l. 95, ul. Tuszyńska
+ Helena Włodarczyk, l. 90, ul. Roszkowskiego
+ Balbina Łakoma, l. 93, ul. Serdeczna

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1. W dniu dzisiejszym (17 marca) Ks. Bp Adam Lepa obchodzi 80. urodziny. W osobistych modlitwach pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie prosząc dla niego o siły do dalszej posługi.

2. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy i wszyscy wierni świeccy. W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do członków duszpasterskich i ekonomicznych rad parafialnych oraz do szkół, ruchów i innych grup parafialnych.

3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na Msze św. oraz spotkania formacyjne:

·   Piotrków Trybunalski, parafia Św. Jacka i św. Doroty, ul. Wojska Polskiego 35,
4 niedziela miesiąca godz. 18.00;

·   Bełchatów, parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. gen. L. Czyżewskiego 3,dnia 31 marca 2019 r. godz. 18.00;

·   Łódź, parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104, 2 niedziela miesiąca godz. 18.00.

4. W niedzielę 24 marca ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, którego celem jest podkreślenie godności każdego ludzkiego istnienia oraz wartości naturalnej rodziny –  źródła miłości i życia. Zachęcamy mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej do wzięcia udziału w tym  wydarzeniu i opowiedzenie się po stronie cywilizacji życia.

5. Arena Rodzin odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Program spotkania:

·             17.00-17.45 – powierzenie dzieci w wieku 7-12 lat pod opiekę odpowiedzialnych osób,

·             18.00 – rozpoczęcie spotkania,

·             20.45 – odebranie dzieci przez rodziców z płyty głównej,

·             21.00 – rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, której trasa będzie przebiegała z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi.

Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pllub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

 

 licznik odwiedzin - 24054889        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS