» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7

 
PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

22.06 - 01.07.2018 r.

 

WENECJA – PADWA – LORETO – LANCIANO – SAN GOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – SERRACAPRIOLA – MANOPPELLO – RZYM – WATYKAN – PIZA – LUCCA – MARIAZELL

 

PROGRAM RAMOWY 10 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Łodzi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie jakim jest laguna wenecka, wpisana na Listę UNESCO. Podziwianie uroków miasta z perspektywy kanałów. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej - Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg okolice Loreto.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzimy sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Miał on zostać przewieziony z Nazaretu do Włoch przez rodzinę De Angelis, która chciała w ten sposób uchronić go przed zniszczeniem. Zobaczymy liczne kaplice, w tym kaplicę polską. Udamy się na plac Madonny, do pięknej fontanny oraz dzwonnicy. Kontynuacja podróży do Lanciano – nawiedzimy miejsce pierwszego potwierdzonego Cudu Eucharystycznego. Spacer po centrum miasta, które zachowało swój historyczny charakter. Zobaczymy m.in. kościoły San Agostino i Santa Lucia. Nawiedzimy Katedrę Madonna del Ponte oraz Kościół św. Franciszka – miejsce Cudu Eucharystycznego. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium Św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata O. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Udamy się również do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało O. Pio – czas na modlitwę i zadumę. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo- miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła – orędownika w walce ze złem. Na szczycie góry wznosi się bazylika. Początki sanktuarium sięgają końca V wieku, obecnie opiekują się nim polscy księża ze zgromadzenia św. Michała Archanioła, zwani michalitami. To niezwykłe miejsce położone jest na wysokości 856 m n.p.m. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Kolejno przejazd na wybrzeże Morza Adriatyckiego. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Pożegnanie sanktuarium w San Giovanni Rotondo. Przejazd do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio - przyszły święty stygmatyk i jeden z największych wspomożycieli w walce ze złem. Także tutaj, w wieku XVI i XVII w. posługiwał inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania, także do dziś – Ojciec Matteo d’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego kościoła.Kontynuacja podróży do małej osady Manoppello, założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 – była to pierwsza wizyta papieska w Manoppello. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu. 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi, a także starożytny Panteon. Na Placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się na Lateran. Przejdziemy do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 roku. Zwiedzimy średniowieczny wirydarz. Kolejne obiekty, które zobaczymy to kaplica San Lorenzo i Święte Schody. Następnie udamy się na spacer po Rzymie Starożytnym – zobaczymy m.in. Koloseum (z zewnątrz) - potężny amfiteatr powstały w 82 r. p.n.e., mogący pomieścić ok. 50 tys. osób i Forum Romanum - najstarszy plac miejski w Rzymie, główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu. Nawiedzimy także Bazylikę Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. Bazylika została poświęcona św. Marii z Nazaretu. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Udział w uroczystości poświęcenia i przekazania paliuszy nowym arcybiskupom metropolitom przez Ojca Świętego. Po uroczystości przejazd do Pizy. Znajdujące się tu na placu Katedralnym XII-w. budowle mają niepowtarzalny charakter. Zobaczymy arcydzieło romańskiej architektury – katedrę, gotycką nekropolię Campo Santo, baptysterium oraz dzwonnicę – „Krzywą Wieżę”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Montecatini Terme.

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Przejazd do Lucci. Zwiedzanie malowniczej starówki. Zobaczymy katedrę San Martino, romański kościół San Michele in Foro, Piazza Amfiteatro oraz Palazzo Pfanner – rezydencję z ogrodem w stylu włoskim. Nawiedzimy klasztor – sanktuarium św. Gemmy Galani. Na frontonie głównym kościoła widnieje napis: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”, a na frontonie bocznym: „Kto się uniża, będzie wywyższony”. W tych słowach zamierzano podsumować pokorne i chwalebne życie Świętej. Szczątki doczesne Gemmy Galgani spoczywają pod głównym ołtarzem, w urnie wykonanej przez Francesco Nagniego, rzeźbiarza z Viterbo. Modlitwa przy grobie Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Mariazell.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Nawiedzimy sanktuarium Madonny z Mariazell, nazywanej Wielką Matką Łaskawą. Według starej tradycji, figurka Maryi ubrana jest w pięknie zdobioną suknię. Bez niej wystawiana jest tylko w dni patronalne, tj. 8 września (Narodzenie Najświętszej Maryi Panny) i 21 grudnia (dzień założenia Mariazell). Papież Jan Paweł II odwiedził bazylikę w Mariazell 13 września 1983 r., natomiast Benedykt XVI 8 września 2007 r. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN:                     22.06 – 01.07.2018

CENA:                     2200 zł , promocja do 31.03.2018 cena: 2100 zł 

 

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 9 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2 osobowe z łazienkami,

• 9 śniadań, 8 obiadokolacji,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 € i NNW do 10 000 zł w

RP

• opłatę na TFG

 

UWAGI:

• Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i z możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• Dokument niezbędny do podróży: dowód osobisty lub paszport

• Na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, wjazdy do miast, opłaty drogowe oraz inne wydatki programowe należy przeznaczyć - 130 € - kwota nie podlega rozliczeniulicznik odwiedzin - 22890227        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS