» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7
- Spotkanie 8

 
PIELGRZYMKA VIA BALTICA-SKANDYNAWIA

 

PIELGRZYMKA VIA BALTICA - SKANDYNAWIA

 

WIGRY - WILNO – SZAWLE - RYGA - TALLINN - SZTOKHOLM – VADSTENA - ORESUND BRIDGE - KOPENHAGA - SZCZECIN

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Łodzi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego — miejsc upamiętniających pobyt Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 r. Obecnie zespół składa się z eremów, kościoła, refektarza, domku furtiana, kaplicy kanclerskiej i wieży zegarowej. W podziemiach kościoła spoczywa pierwszy biskup wigierski – wybitny kaznodzieja ks. Franciszek Karpowicz i zakonnicy – kameduli. Przejazd do Wilna – udamy się na wieczorny spacer po mieście, obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wilna. W mieście, gdzie do dziś przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska, zwiedzimy Starówkę wileńską wpisaną na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Bożego Miłosierdzia, kultem Maryi oraz obecnością św. Andrzeja. Nawiedzimy Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Znajduje się tu, przyciągająca od wieków rzesze pielgrzymów, gotycka kaplica z obrazem Matki Bożej Miłosiernej Ostrobramskiej. Namalowany przez nieznanego autora na dębowych deskach obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej był uroczyście koronowany w 1927 roku przez kardynała Aleksandra Kakowskiego w obecności Marszałka Józefa Piłsudskiego i prezydenta Ignacego Mościckiego. Msza Święta. Nawiedzimy kościół św. Kazimierza, następnie zobaczymy klasztor Bazylianów, barokowy zespół uniwersytetu wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Nawiedzimy kościół św. Ducha, klasycystyczną archikatedrę, odradzający się Zamek Królewski, kościoły św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Szawle. Udamy się na Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży, przywożonych przez pielgrzymów z całego świata od czasów powstania listopadowego. Przejazd do Rygi. Spacer po Starym Mieście. Zobaczymy między innymi: kościół św. Piotra, katedrę ryską, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek – „Trzej Bracia”, Małą i Wielką Gildię Kupiecką. Kontynuacja zwiedzania, zobaczymy: gotycki zamek Kawalerów Mieczowych - siedzibę prezydenta oraz Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki Obcej. Odwiedzimy dzielnicę kamienic w stylu secesyjnym, wpisaną na Listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w Rydze lub okolicach.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Tallinna. Zwiedzanie miasta. Starówka znana jest na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Zobaczymy dolne i górne Stare Miasto – wzgórze Toompea, parlament, cerkiew Aleksandra Newskiego, gotycką katedrę NMP, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami: „Długi Herman”, „Gruba Małgorzata”, rynek Starego Miasta, ratusz, renesansowy Dom Bractwa Czarnogłowych, Wielka Gildia Kupiecka. Gildia była jedną z najpotężniejszych organizacji w tej części Estonii – kontrolowała niemal cały handel w Tallinie. Mogli do niej wstąpić tylko najbogatsi i najznamienitsi obywatele miasta oraz członkowie Bractwa Czarnogłowych. Zaokrętowanie na promie do Sztokholmu. Obiadokolacja bufetowa – bogaty wybór smakowitości, napoje ciepłe i zimne. Nocleg na promie w kabinach czteroosobowych wewnętrznych z łazienką.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu, wyokrętowanie. Spacer po Starym Mieście położonym na wyspach. Jest to jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie. Udamy się na rejs po kanałach Sztokholmu. Kolejno zwiedzimy Stadshuset – ratusz miejski, zbudowany w latach 1911 – 1923,  uznawany za jeden z symboli stolicy Szwecji. Ponadto zobaczymy m.in. Zamek Królewski (zmiana warty), Rynek Główny, Katedrę św. Mikołaja - najstarszy budynek na starówce, siedzibę Akademii, budynek Parlamentu, siedzibę premiera i rządu. Zwiedzimy Muzeum Galeonu Vasa, poświęcone jedynemu na świecie XVII-wiecznemu żaglowcowi. W muzeum odtworzono dla zwiedzających górny pokład działowy i kajutę admiralską. Wśród znalezionych przedmiotów eksponowane są m. in. drewniane łyżki i talerze marynarzy, oficerska zastawa z cyny i gliny, sprzęt medyczny oraz monety i inne rzeczy osobistego użytku. Obiadokolacja i nocleg w Sztokholmie lub okolicy.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Vadsteny, położonej na wschodnim brzegu jeziora Wetter. Spacer po centrum miasta. Nawiedzimy średniowieczny kościół, konsekrowany w 1430 roku. Znajdują się tu relikwie św. Brygidy – jedynej kanonizowanej Szwedki. Zwiedzimy zamek Vadstena, zbudowany początkowo jako forteca następnie przekształcony w renesansowy pałac. Była to długoletnia siedziba rodziny królewskiej. Zobaczymy wieże armatnie, królewską kaplicę i wspaniałe komnaty. Ekspozycja na trzecim piętrze została umeblowana na wzór XVII-wiecznego wyposażenia. Przejazd do Kopenhagi przez imponujący most nad cieśniną Oresund łączący Szwecję z Danią na obiadokolację i nocleg  w okolicach Kopenhagi.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie.Zwiedzanie duńskiej stolicy, uznawanej za jedno z najładniejszych skandynawskich miast. Zobaczymy m.in. zapatrzoną refleksyjnie w toń morską kopenhaską Syrenkę – postać z baśni Jana Christiana Andersena, Cytadelę, fontannę Bogini Gefion – ilustrującą nordycką legendę o powstaniu Zelandii oraz Pałac Królewski Amalienborg. Na trasie naszego spaceru, zobaczymy także Christianborg – pałac, który powstał na miejscu pierwszej kopenhaskiej twierdzy, katedrę – miejsce koronacji wielu duńskich monarchów oraz Nyhavn – malowniczą dzielnicę z XVIII–wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami i przycumowanymi starymi żaglowcami. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, rejs do Europy kontynentalnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Szczecina.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie, przejazd do Szczecina. Zwiedzanie najpiękniejszych zabytków i atrakcji miasta: Zamek Książąt Pomorskich, Brama Portowa, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, gotyckie kościoły św. Jana Ewangelisty i śś. Piotra i Pawła, Pałac Pod Globusem, kamienica Loitzów, ratusz staromiejski. Spacer Wałami Chrobrego – wspaniały widok na kanały, port i jezioro Dąbie. Czas wolny. Spacer podziemną trasą turystyczną. Zobaczymy największy cywilny schron w Polsce zbudowany w czasie II wojny światowej. Przejazd przez Świebodzin, powrót do miejsca zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:   3 – 10.06.2019

CENA:            2400 ZŁ + 90 €

ZAPEWNIAMY:

• przejazd komfortowym autokarem,

• 7 noclegów ( 6 noclegów w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami, 1 nocleg na promach w kajutach 4-os.z łazienką)

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji, w tym 1 kolacja bufetowa na promie,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP,

• bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe,

• opłatę na TFG

 

INFO:

• Program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchowa kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• na zapytanie i za dopłatą  możliwość zakwaterowania w kabinach 2 os. wewn. (+150 zł ) lub 3 osobowych (+ 70 zł )

 

 licznik odwiedzin - 24054918        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS