» ARCHIWUM  » Światowe dni Mlodzieży w Parafii

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PARAFII

 

            W ramach Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, gościliśmy na Chojnach około 440 młodych z francuskiej diecezji Lille. Dzięki życzliwości wielu ludzi, zamieszkało w domach rodzinnych naszych parafian 220 osób.
            Młodzi z Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Ameryki Południowej, Brazylii i innych krajów, wzięli także udział we wspólnym pielgrzymowaniu do Bramy Miłosierdzia w kościele św. Wojciecha i Sanktuarium Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi.
            Dnia 18 lipca o godz. 11.00 została odprawiona Msza święta koncelebrowana przez wielu kapłanów z różnych krajów świata. Przewodniczył jej ks. Michał Pietrasik. Młodzi bardzo czynnie włączali się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego, wspólny śpiew i gorliwą modlitwę.
            Radosny i żywiołowy nastrój utrzymywał się jeszcze długo po Mszy świętej, czego wyrazem były tańce i pełen euforii śpiew przed kościołem.    

           
Nasi goście pielgrzymując ulicami parafii manifestowali swoją wiarę w Jezusa. Była to przede wszystkim dobra okazja do umocnienia wiary młodych Polaków, którzy mogli zobaczyć, że młodzi z całego świata chcą i nie boją się wyznawać swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

 

            Zdjęcia ze spotkania:

licznik odwiedzin - 24666088        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS