» ARCHIWUM  » Wprowadzenie nowego Proboszcza

UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA

            Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego z dniem 1 lipca 2015 r. probostwo w parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika objął ks.mgr Mariusz Szcześniak.
Równocześnie dotychczasowy proboszcz parafii ks. dr Jan Jachym, który pracował u nas siedemnaście lat, z dniem 30 czerwca 2015 r. osiągnąwszy wiek emerytalny został zwolniony z obowiązków proboszcza.
            W niedzielę 5 lipca 2015 r. w kościele parafialnym odbyło się liturgiczne wprowadzenie ks. Mariusza Szcześniaka w urząd Proboszcza.
            Na uroczystość wprowadzenia przybył dziekan dekanatu ks. prałat Władysław Łojan, który dokonał instalacji. Poprzednikowi podziękował za dotychczasową posługę, zaś nowemu pasterzowi parafii życzył wszystkiego, co najlepsze i potrzebne w tak trudnej i odpowiedzialnej, ale pięknej posłudze.                           
           
Przed rozpoczęciem Eucharystii odczytał Dekret Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, którym mianował ks. Mariusza Szcześniaka z dniem 1 lipca 2015 r. proboszczem naszej parafii z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego. Ksiądz Arcybiskup w swoim Dekrecie zawarł także życzenia dla nowego proboszcza - aby posługa duszpasterska w nowej wspólnocie parafialnej była źródłem stałej radości i satysfakcji oraz przynosiła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.
            Po odczytaniu Dekretu, ksiądz dziekan - na mocy upoważnienia i woli Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - dokonał uroczystego wprowadzenia księdza Mariusza w obowiązki proboszcza parafii oraz wręczył mu symboliczne klucze.
            Słowa powitania do nowego pasterza skierowali także przedstawiciele parafii, życząc Bożego błogosławieństwa oraz zapewniając o modlitwie i pomocy we wszelkich poczynaniach dla dobra całej wspólnoty.
            Po odśpiewaniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź nowy ksiądz Proboszcz odprawił uroczystą Eucharystię w intencji parafian oraz wygłosił homilię. Po homilii dziekan odebrał od nowego proboszcza wyznanie wiary i przysięgę wiernego wypełniania urzędu.
            Po komunii i podziękowaniach odśpiewano hymn dziękczynny Ciebie, Boga wysławiamy.

Nowemu księdzu Proboszczowi pragniemy życzyć błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszych patronów św. Wojciecha i Matki Bożej Pocieszenia na każdy dzień. Życzymy wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą. Powierzamy Ci naszą parafię i świątynię. Czuj się w niej gospodarzem mając na uwadze, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować na co dzień służąc Bogu i ludziom.                   
Szczęść Boże. licznik odwiedzin - 24666062        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS