» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7
- Spotkanie 8

 
 » ARCHIWUM  » Wprowadzenie nowego Proboszcza

UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA

            Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego z dniem 1 lipca 2015 r. probostwo w parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika objął ks.mgr Mariusz Szcześniak.
Równocześnie dotychczasowy proboszcz parafii ks. dr Jan Jachym, który pracował u nas siedemnaście lat, z dniem 30 czerwca 2015 r. osiągnąwszy wiek emerytalny został zwolniony z obowiązków proboszcza.
            W niedzielę 5 lipca 2015 r. w kościele parafialnym odbyło się liturgiczne wprowadzenie ks. Mariusza Szcześniaka w urząd Proboszcza.
            Na uroczystość wprowadzenia przybył dziekan dekanatu ks. prałat Władysław Łojan, który dokonał instalacji. Poprzednikowi podziękował za dotychczasową posługę, zaś nowemu pasterzowi parafii życzył wszystkiego, co najlepsze i potrzebne w tak trudnej i odpowiedzialnej, ale pięknej posłudze.                           
           
Przed rozpoczęciem Eucharystii odczytał Dekret Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, którym mianował ks. Mariusza Szcześniaka z dniem 1 lipca 2015 r. proboszczem naszej parafii z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego. Ksiądz Arcybiskup w swoim Dekrecie zawarł także życzenia dla nowego proboszcza - aby posługa duszpasterska w nowej wspólnocie parafialnej była źródłem stałej radości i satysfakcji oraz przynosiła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.
            Po odczytaniu Dekretu, ksiądz dziekan - na mocy upoważnienia i woli Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - dokonał uroczystego wprowadzenia księdza Mariusza w obowiązki proboszcza parafii oraz wręczył mu symboliczne klucze.
            Słowa powitania do nowego pasterza skierowali także przedstawiciele parafii, życząc Bożego błogosławieństwa oraz zapewniając o modlitwie i pomocy we wszelkich poczynaniach dla dobra całej wspólnoty.
            Po odśpiewaniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź nowy ksiądz Proboszcz odprawił uroczystą Eucharystię w intencji parafian oraz wygłosił homilię. Po homilii dziekan odebrał od nowego proboszcza wyznanie wiary i przysięgę wiernego wypełniania urzędu.
            Po komunii i podziękowaniach odśpiewano hymn dziękczynny Ciebie, Boga wysławiamy.

Nowemu księdzu Proboszczowi pragniemy życzyć błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszych patronów św. Wojciecha i Matki Bożej Pocieszenia na każdy dzień. Życzymy wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą. Powierzamy Ci naszą parafię i świątynię. Czuj się w niej gospodarzem mając na uwadze, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować na co dzień służąc Bogu i ludziom.                   
Szczęść Boże. licznik odwiedzin - 24054919        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS