» ARCHIWUM  » Zakończenie Roku Miłosierdzia

ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA

 

            W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada br. gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Biskupa Seniora Adama Lepę. Przybył on do naszej parafii, aby w sposób uroczysty zakończyć obchody Jubileuszu Roku Miłosierdzia i zamknąć Bramę Miłosierdzia.
            Uroczysta Msza święta rozpoczęła się o godz. 18.00. Na początku wszystkich zebranych przywitał Ksiądz Proboszcz Mariusz Szcześniak. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim obecnym w kościele za cały rok modlitwy i wspólnego pielgrzymowania do Bramy Miłosierdzia, która wprowadzała wchodzących do kościoła przed cudowny obraz Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia. Powiedział też, że jednym z owoców kończącego się Jubileuszu jest powstanie zespołu parafialnego Caritas.
           
W swojej homilii Ksiądz Biskup odwołał się do Ewangelii, zadając zebranym pytanie: Kim dla każdego z nas jest Jezus Chrystus? I czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele łask od Niego otrzymujemy? Na zakończenie Mszy świętej Ksiądz Biskup zachęcił wszystkich, by uczynili Jezusa Chrystusa Królem swoich serc i rodzin.
            Przed końcowym błogosławieństwem i wystawionym Najświętszym Sakramentem Ksiądz Biskup odmówił Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Na zakończenie wszyscy odśpiewali dziękczynny hymn Te Deum.

 

            Zdjęcia z uroczystości:

 

 

licznik odwiedzin - 24666059        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS