» PARAFIA 
- Informacja podstawowe
- Historia parafii
- Patron parafii
- Obraz Matki Bożej Chojeńskiej
- Dzieje kultu obrazu Matki Bożej Chojeńskiej
- Ołtarze w kościele
» KSIĘŻA W PARAFII 
- Proboszcz
- Wikariusze
» KANCELARIA PARAFIALNA 
» PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 
- Msze święte
- Nabożeństwa
» SAKRAMENTY 
- Chrzest
- Bierzmowanie
- Eucharystia
- Pokuta
- Namaszczenie chorych
- Kapłaństwo
- Małżeństwo
» DUSZPASTERSTWO 
- Ministranci i lektorzy
- Żywy Różaniec i Asysta
- Rycerstwo Niepokalanej
- Odnowa w Duchu Świętym
- Młodzież
- Domowy Kościół
- Parafialny Zespół Caritas
» SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY 
- Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017
- Grzesznik dążący do świętości - 19.11.2017
- Napełnieni Duchem - 17.12.2017
- Wyciągnięta dłoń - 21.01.2018
- Na drogach przemiany - 18.02.1018
- Życie to dar - 18.03.2018
- Miłosierdzie mojego powołania - 15.04.2018
- Wielbi dusza moja Pana - 20.05.2018
- Stawać się świadkiem - 17.06.2018
» SYNOD ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ 
- Spotkanie 1
- Spotkanie 2
- Spotkanie 3
- Spotkanie 4
- Spotkanie 5
- Spotkanie 6
- Spotkanie 7
- Spotkanie 8

 
 » SPOTKANIA Z LUDŹMI WIARY  » Zwyciężać z Maryją - 22.10.2017

            „Zwyciężać z Maryją” – pod takim hasłem, w parafii św. Wojciecha w Łodzi, odbyło się 22 października br. pierwsze spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście” organizowanego przez młodzież parafialną.
            Zwyciężać z Maryją – łatwo mówić. Spróbować – już zdecydowanie dużo trudniej, o wytrwaniu nawet najciszej nie wspominając. Wytrwaniu mimo wszelkich przeciwności. Nawet jeśli jest ciężko, a może zwłaszcza wtedy gdy ciężko, gdy bez przerwy stromo pod górę.
            Czym jest zwycięstwo? Co znaczy zwyciężać? Zwyciężać w życiu? A jeszcze dodatkowo: …z Maryją? Religia nakłada obowiązki, a czy ta cała Maryja znajdzie chwilkę by zarobić na mój dom i samochód? na mój jeden chociaż sweter? Pan tu o zwycięstwach, sukcesach, a ja co – że teraz najem się różańcem…? W tym bagnie? Sam na dnie? Wkoło pojedynek – o pracę, wyjście z nałogów, pokonanie słabości… Walka o nas. Są ludzie, żyją niedaleko, którzy dzięki spotkaniu z Jezusem i Jego Matką potrafili zupełnie odmienić swoje życie i pokonać to, co wydarzyło się na ich drodze…
            Pierwszym gościem był Bartek Krakowiak. Młody chłopak z Warszawy, który podzielił się doświadczeniem życia, spotkania z Bogiem i zmianami, które później nastąpiły. Bartek to również bloger – pieszo pokonał dystans z Warszawy do Medjugorie, a opisy trudów tej drogi umieszczał na profilu „Z buta do Maryi”.
            Patrząc na takich młodych ludzi jak on z pewnością łatwiej będzie nam iść i zwyciężać. Przekonać się jak wiele można osiągnąć dzięki zaufaniu i wierze.
            Nasze październikowe spotkanie rozpoczęła Msza Święta o godzinie 18.00. Po niej Bartek opowiedział historię swojego życia i nawrócenia, o tym jak poprzez odrzucenie, śmierć i ogołocenie, które naznaczyły jego życie odnalazł Boga, jak doświadczenia miłości i łaski skłoniły go do stania się odważnym świadkiem Chrystusa i wyruszenia w drogę do Maryi, do Medjugorie. Po tym mocnym i przejmującym świadectwie nadszedł czas na zadawanie pytań. Bardzo wiele osób było zainteresowanych jego historią i szczegółami z jego pielgrzymki. Następnie wszyscy odmówili dziesiątek różańca w intencji Bartka, aby nie zabrakło mu sił w dawaniu świadectwa swojego życia, po czym wszyscy udali się na Agape do salki parafialnej, gdzie można było osobiście porozmawiać z gościem. Tak wiele osób chciało z nim porozmawiać, że trzeba było prosić o chwilę odpoczynku dla Bartka, żeby mógł coś zjeść czy się napić. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, szczęśliwi ze mogli w takim spotkaniu uczestniczyć.
            Dziękujemy bardzo Bartkowi za to, że zgodził się zainaugurować cykl spotkań z ludźmi wiary i ubogacić nas swoim świadectwem życia i doświadczeniem Jezusa.

            Zdjęcia:licznik odwiedzin - 24054967        | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS